צור קשר
04-8415650
smartball gas

טכנולוגיית ®SmartBall לאיתור דליפות גז ונפט

אחד האמצעים היותר רגישים לזיהוי דליפות מצינורות דלק וגז המוצעת ע”י החברה הוא SmartBall ®  ה”כדור החכם”.

 

“הכדור החכם” הינו אלמנט כדורי עשוי אלומיניום המוחדר לתוך הצנרת (קוטר גדול מ-“4) – בתוך הכדור מצוי ציוד אלקטרוני, הכדור נע יחד עם הנוזל, אוסף מידע, מזהה נזילות בצנרת, כיסי גז, פגמים פנימיים בצינור ומיקומם המדויק.

 

המידע מוצג באמצעות מחשב לאחר הוצאת הכדור מתוך הצינור.

 

ה”כדור החכם” מאפשר איתור מדויק ברגישות גבוהה לאיתור סקר דליפות מן הצינורות. החדרת ה”כדור החכם” לצנרת היא קלה יחסית ומאפשרת ניטור המצב הפיזי של הצינור בעיקר באזורים בהם לא ניתן להחדיר “חזיר” לתוך הצינור.

 

יחודיות נוספת של בדיקת הצנרת באמצעות ה”כדור החכם”, הינה היכולת לגלות דליפות בגודל של “ראש סיכה”, בכמות של 0.1 ליטר לדקה, רגישות העולה בסדר גודל אחד לפחות, ביחס למערכות אחרות.

 

בנוסף, רגישות ה”כדור החכם” אינה תלויה בקוטר הצינור, זאת לעומת המערכות האחרות שהרגישות שלהן הולכת וקטנה ככל שקוטר הצינור גדל.

 

הדיוק של מיקום הנזילות הינו בסדר גודל של פחות מ- 2 מ’. הכדור יכול להישאר כ-20 שעות בצינורות המובילים נוזלים ועד 400 שעות בצינורות גז.

 

בצינורות הדלק והגז, ה”כדור החכם” מזהה מאמצים על דופן הצינור על פי החתימה המגנטית, יתרון המאפשר מיקוד והמשך חקירה והערכה של מצב תחזוקת הצנרת כולל הוצאת דו״חות כנדרש.

smartball דליפות גז